Infratopení

Máme jedny z nejdelších zkušeností s prodejem a instalacemi infratopení v ČR.

Nabízíme :

  • Zdarma konzultace, rady a návrhy topných a solárních systémů.
  • Možnost zapůjčení topného panelu na zkoušku zdarma (po složení vratné kauce ve výši ceny panelu)

Infratopení (infračervené topné systémy) dodáváme na trh již řadu let. Nabízíme infratopení od nejznámějších domácích a zahraničních výrobců, např. Infraheating, Infranomic a UFO. Topná tělesa lze použít pro vytápění domů, bytů, dílen i venkovních prostor.

Infratopení = moderní a efektivní vytápění 

Stovky spokojených zákazníků jsou důkazem toho, že infratopení je nejen velmi levné na pořízení, ale především úsporné při provozu.

Přednosti infratopení

  • bezúdržbový systém
  • nízké pořizovací náklady
  • z komfortních topných systémů druhé nejúspornější vytápění (po tepelném čerpadle)
  • dlouhá životnost
  • jednoduchá montáž
  • vhodné pro alergiky

Mezi další přednosti infratopení patří možnost ušetřit místo (ploché topné elementy) a fakt, že nespalují kyslík ani nevysušují vzduch. Zamezují vzniku plísní a kondenzace vody na a ve stěnách. Pro jejich použití není nutné stavět komín a podstupovat tak různé revize topného systému. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost.

Princip infratopení

Z topných panelů se teplo nepředává konvekcí (prouděním vzduchu) jako u radiátorů, přímotopů apod. ale sáláním tepelných vln do prostoru rychlostí světla. Tyto vlny neohřívají vzduch, ale pevné předměty na které dopadnou – hlavně stěny, podlahu , strop a lidi. Ve zdech je teplo naakumulované a vyzařuje zpět do místnosti. Teplota v místnosti proto klesá při vypnutém topení velmi pomalu, protože vzduch se nemá o co ochlazovat protože stěny jsou mnohem teplejší, než při jiném způsobu vytápění. Další výhodou ohřátých stěn je to, že na nich nemůže kondenzovat vzdušná vlhkost – stěny jsou suché, netvoří se plísně a nevíří se prach.

Infračervené vlny jsou tepelné vlny, které působí na člověka velmi pozitivně, protože jsou pro člověka nejpřirozenějším zdrojem tepla. Mají totiž stejnou vlnovou délku jako tělesné teplo člověka, nebo teplo slunečních paprsků.

Výhody infratopení

Díky infratopení získáte, kromě zdravého klima bez pálení kyslíku a vyzařování elektrosmogu, velmi úsporný zdroj tepla. Tímto systémem uspoříte1/2 nákladů na vytápění oproti ostatním způsobům jako např. přímotop, plynový kotel a pod.
Pořizovací náklady jsou přitom velmi nízké.

Kromě argumentu, že díky infratopení ušetříte spoustu energie, vás tento systém přesvědčí především jednoduchou instalací, provozem bez nutnosti údržby po celou dobu životnosti (50 let) a flexibilní montáží. Jediným nezbytným předpokladem pro jejich používání je elektrická zásuvka.

Topná tělesa se vyrábějí v základní bílé barvě s hliníkovým, nebo dřevěným rámem. Mohou být i v různých barvách, v podobě zrcadla, můžete vybírat z nabídky několika set obrazových motivů, nebo dodáte vlastní motiv.

Ukázka topných infrazářičů

Pro bližší informace o infrazářičích přejděte na stránku Infrazářiče.

Ukázka topných panelů

Panely bez rámu možno pověsit na stěnu, nebo postavit do stojanu


V naší vzorkové prodejně Vám na počkání vypracujeme cenovou nabídku s výpočtem provozních nákladů.

Skladem je stále dostatečné množství základních panelů, které si zde můžete ihned zakoupit. Můžete si také panely nechat namontovat naší firmou. Základním předpokladem úsporného provozu infratopení je správný návrh velikosti panelu a jeho umístění.

Dotazník zakázky infratopení.doc (42kb)